İmamoğlu’ndan Isparta’da Demirel göndermesi: Bu seçimi gaptırmayız!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttfakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu, Isparta Halk Buluşması’na katılmak üzere bölgeye hareket etti.

İmamoğlu burada, halkın büyük coşkusu ve ilgisiyle karşılaştı. Kalabalığın meydanda toplandığı ve İmamoğlu’nun izdihamdan yürümekte zorlandığı anlar kameralara yansıdı.

İmamoğlu Isparta’da yaptığı konuşmasında “Rahmetli Süleyman Demirel’in memleketinden sesleniyorum. Bir avuç insanın, bir kişilik aklın yönetmeye çalıştığı sistem gidecek; Millet İttifakı gelecek.Son 5 yıldır sistemlerini bu memleketin üzerine çökerttiler. Bu sistemi tüm kurumlardan söküp atacağımıza söz veriyoruz. Altılı masadaki partilerin liderlerine teşekkür ediyorum. O sandığa atılan oylar 15 Mayıs sabahı güçlü bir iktidara uyandıracak” dedi.

İmamoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Güçlü bir ittifak var. Hepinizi oraya davet ediyorum. Birileri ayrı gideceğim diyebilir. Ama aranızdan bir kişi bile bu birlikten ayrılmayacaklar. Sizler bu birliğinin gücünün bir parçası olmalısınız.

Sandığa atılan oylar bizi 15 Mayıs sabahı güçlü bir iktidara uyandıracak. Göreceksiniz 100 bin öğretmeni de sayın 13. Cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu hemen atayacak. Astsubayların haklarına da o sahip çıkacak. Sağlık kurumlarımızın ne kadar sıkıntıda olduğunu biliyoruz, o sorunları da biz aşacağız.

Ekonomik sorunları aştıktan sonra güçlü bir kalkınma sürecine hep birlikte yol alacağız. Ortada güçlü bir ittifak var, milletin ittifakı… Elbette hepinizi oraya davet ediyoruz. Birileri ben ayrı mücadele edeceğim diyebilir, ben o konuya girmiyorum, yolu açık olsun. Gelin bu güzel Millet İttifakı’na katılın, milletçe başaralım. Gelin bu işi ilk turda bitirelim.

Rahmetli Demirel’in mezarını ziyaret ettim. Demirel’in eskiden yanında çalışmış bir büyüğümüz onun simgesi olan fötr şapkayı bana hediye etti. Aklıma sözü geldi. “GAP’ı gaptırmam” diye. Çünkü çok barajlar yapmış devlet büyüğümüzdür, barajlar kralı, babası diye geçer.

Bugünkü akla bakarsan her şeyi onlar yaptı.onlardan önce çamaşır makinesi bile yoktu. Rahmetli Demirel, önemli baraj projelerine imza atmış bir devlet büyüğümüzdür. Size söz, biz bu seçimi gaptırmayız.

Milletimizin yüzünü güldüreceğiz. Bu millet hak ettiği yere kavuşacak. Bu millet iyi bir yönetime kavuştuğu zaman sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti güzel günler yaşamayacak, Orta Doğu’dan Kafkaslar’a, kuzeye, Orta Asya’ya, Balkanlar’a varıncaya kadar dünyada da çok güzel yaşayacağız. Yolumuz var, gençliğimiz var, heyecanımız yüksek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir