Magic Eden, Bitcoin Ordinals üreticileri için launchpad sunacak

Non-fungible token (NFT) pazarı Magic Eden, Perşembe günü yaptığı açıklamada üreticilerin, kendi Bitcoin NFT koleksiyonlarına ait tescillerini alabilmeleri için bir Ordinal launchpad’i sunacağını söyledi.

Şirket, içerik üreticilerin Ordinal’leri listelemesi ve satması için gereken altyapıya zaten sahip. Ancak sunulacak launchpad, Bitcoin ağında token’ların oluşturulmasını kolaylaştırmak için içerik üreticilerinin ekosisteme dahil olmasını sağlayacak. Ordinal NFT’lerin oluşma süreci, Ethereum’da dijital bir varlık oluşturmaktan çok farklı. Bu da Taproot’un kullanımına aşina olmayan birçok içerik üreticisi için bir engel teşkil ediyor. Magic Eden da doğal olarak bu süreci kolaylaştıracak bir yol istiyor.

Magic Eden’ın kurucu ortağı Zhuoxun Yin, yaptığı basın açıklamasında üreticilerin Ordinal oluşturmalarına yardımcı olmanın, Bitcoin’deki tokenize varlık pazarının büyümesine yardımcı olacağını söyledi ve ekledi:

Magic Eden, launchpad için Ethereum tabanlı NFT koleksiyonu Godjira ile birlikte çalışacak. Bitcoin tabanlı (Dead) Jira koleksiyonu 7 Nisan’da piyasaya sunulacak. Ayrıca şirket, mint işlemleri için Genopets, Lazy Lions, Humanoids ve rapçi Lil Durk gibi isimlerle de bağlantı kurdu.

Ordinal’ler, Ocak ayından bu yana heyecanla bekleniyor. Magic Eden, geçtiğimiz ay koleksiyoncuların ikincil piyasada Ordinals satın almalarına izin veren bir Bitcoin NFT pazarı sunmuştu. Aynı zamanda iki Bitcoin cüzdanı desteğini de entegre etmişti.

Magic Eden’ın pazarlama müdürü Tiffany Huang, konuyla alakalı şunları söyledi:

Magic Eden, Bitcoin ağının dışında layer-1 blok zinciri olan Solana’nın imkanlarını genişletmek için de çaba sarf ediyor. Şirket, Bitcoin NFT pazarının piyasaya sürülmesinden birkaç gün sonra önde gelen blokzincir tabanlı oyun fonlarını ve yayıncıları bir araya getiren bir Web3 oyun kolektifi de kurdu. Mart ayının başlarında ise kullanıcıların Web3 oyunları için ücretsiz NFT’ler üretmesine izin veren “Mint Madness”ı piyasaya sürdü.

Bu makale ilk olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir