SEC’ten Kripto İçin Yatırımcı Uyarısı Geldi

SEC son dönemde kripto para sektörü üzerindeki baskısını artırmaya devam ediyor.

SEC, kripto para sektörüne yönelik çalışmalarına devam ediyor. 2022’nin kripto paralar için sıkıntılı geçmesinin ardından SEC bu alandaki çalışmalarını yoğunlaştırdı.

SEC, Kripto Para Yatırımları Konusunda Uyardı

SEC‘in resmi sitesinde yayımlanan uyarı metninde, kripto paralar için “kripto varlık menkul kıymetleri” olarak nitelendirmesi dikkatlerden kaçmadı.

SEC, kripto paralar konusunda yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini söyledi. SEC’in metninde “kripto varlık menkul kıymetlerinin” değerlerinin oldukça değişken ve spekülatif olabileceği konusunda yatırımcılar uyarıldı.

Regülatör, yapmış olduğu açıklamada kripto platformların da gerekli korumalardan yoksun olabileceğini belirtti. SEC, yatırımcıları bu şirketlerle çalışma konusunda da uyarılarda bulundu. 

SEC’in metninde şu ifadeler yer aldı:

“Kripto varlık menkul kıymetleri de dahil olmak üzere, kripto varlıkları da içeren işlemlerde yer alan bireysel yatırımcılar için kayıp riski var olmaya devam ediyor. Herhangi bir spekülatif yatırımda tiske atmanız gereken tek para, tamamen kaybetmeyi göze alabileceğiniz bir para olmalıdır.”

Regülatör, bir kez daha menkul kıymet yasalarını öne çıkararak kripto paraları hedef aldı ve sektör üzerindeki baskısını sürdürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir