Serdar Dursun yıllar sonra Aziz Yıldırım’a yanıt verdi

Fenerbahçe’den Fatih Karagümrük’e transfer olan Serdar Dursun, geçmişte Aziz Yıldırım‘ın kendisi için sarf ettiği sözlere yanıt verdi.

Fenerbahçe’nin 2021 yazında kadrosuna bedelsiz kadrosuna kattığı Serdar Dursun, bu yaz transfer döneminde Trendyol Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük’e transfer oldu.

Karagümrük’e transfer olduktan sonra ilk kez konuşan Serdar Dursun, Sportbox’a kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu. Tecrübeli golcü ayrıca geçmişte Fenerbahçe’nin eski başkanlarından Aziz Yıldırım’ın bir basın toplantısında kendisi hakkında söylediği sözlere karşılık verdi.

Aziz Yıldırım, Serdar Dursun transfer edildiği dönemde Ali Koç’a, “Bak Ali Koç, sen Koç’luğunu bil. Sen Rahmi Koç’un torunusun. Sana Darmstadt’tan gidip de Serdar almak yakışmaz. Bundan sonra sahnedeyim. Ben de arkadaşlarım da. Bak sana söylüyorum. Real Madrid’de Ramos boşta, git Marcelo’yu al. Dzeko’yu al. Fenerbahçe’ye geçmişte kimler geldi bir bak. Alex, Anelka, Roberto Carlos… Anelka’yı Daum yedekte oturttu düşün nasıl işler yapmışız. Gidip Darmstadt’tan Serdar’ı alıyorsan bırak başkanlığı da başkası gelsin. Para yok diyorsan bırak kardeşim başkanlığı, parası olan gelir. Seni paran var diye seçti insanlar, para vermeyeceksen kimse seni seçmez.” ifadelerini kullanmıştı.

31 yaşındaki golcü, Aziz Yıldırım’ın sözlerine, “Aziz Yıldırım’ın benimle ilgili negatif söylemleri beni motive etti ve sahada kendisine cevap verdiğimi düşünüyorum.” şeklinde yanıt verdi.

Serdar Dursun’un söyleşisinden öne çıkanlar şöyle:

”İstanbul’a ilk geldiğimde Ali Koç bizi evine davet etti, çok heyecanlanmıştım. Çok temiz kalpli, şefkatli bir insan. Ali Koç deyince ‘Türkiye’nin en büyük insanı’ dersin ama hiç egosu yok. O seviyede egosuz olması beni şaşırtıyor. Fenerbahçeliliği tartışılmaz, aşırı derecede Fenerbahçeli. Hayatta her şeyi elde etmiş, tek hayali Fenerbahçe’yi şampiyon yapmak.”

“Ben asla ‘Bekleyeyim, oynamasam da paramı alırım.’ diyen bir futbolcu olmadım! Böyle bir karakterim yok. İsmail Hoca kalmamı istedi ama ben az süre alacağımı biliyordum ve hep sahada olmak istediğim için ayrılmaya kadar verdim.”

”Darmstadt’ta gol kralı olmuştum. La Liga’dan Mallorca, Serie A’dan Venedik, Bundesliga’dan Union Berlin ve birkaç Dubai ve Çin takımı beni istiyordu. Union Berlin’den gelen teklifi kabul ettim. Biletler alındı, havalimanındayım. Bavulu verdim, uçağa binmek üzere bekliyorum. Menajerim aradı, ‘Fenerbahçe Başkanı Ali Koç seni arayacak!’ dedi. Bir anda durdum. 3-4 dakika sonra aradı, ‘Serdar nereye gidiyorsun? Bize gelmez misin?’ dedi. Fenerbahçe tabii ki ağır bastı. Union Berlin için sağlık kontrolünden geçtim sonra İstanbul’a uçtum.” (NTV Spor)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x