Analistler Bu 3 Altcoin İçin Düzeltme Bekliyor: Seviyeler İşaretlendi!

Kripto analisti Akash Grimath, PEOPLE fiyatının sert bir düzeltme ihtimali konusunda yatırımcıları uyarıyor. Analist ayrıca altcoin LTC için muhtemel bir ralli öncesinde daha düşük seviyeleri ziyaret edeceğini söylüyor. Kripto analisti David ise TON için ciddi bir düşüş öngörüyor.

PEOPLE fiyat tahmini: Altcoin fiyatında düzeltme muhtemel!

PEOPLE fiyatı 48 saatten kısa bir süre içinde %81 gibi muazzam bir oranda şişti. Böylece, 0,0466 dolarlık yerel bir zirve oluşturdu. Bu patlayıcı ralli sırasında, ConstitutionDAO üç yüksek tepe oluşturdu. Ancak Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Awesome Osilator (AO) daha düşük yüksekler üretti. Bu uyumsuzluk düşüş sapması olarak adlandırılır ve dayanak varlık için trendin tersine döneceğini öngörür.

Bunu akılda tutarak, PEOPLE fiyatı 0,0421 dolar destek seviyesini aşarsa, bu düşüş görünümünün bir teyidi olarak hizmet edecektir. Böyle bir durumda, altcoin son yükselişin düşük hacimli düğümü olan 0,0354 dolara %15’lik bir düzeltmeyi tetikleyebilir. Bazı durumlarda, PEOPLE’in son %81’lik yükselişin kontrol noktası olan 0,0328 dolara kadar gerilemesi mümkün.

PEOPLE 15 dakikalık grafik

Düşüş görünümü, düşüş momentum göstergeleri dikkate alındığında mantıklı. Bununla birlikte yatırımcılar PEOPLE fiyatının destek seviyesini 0,0370 dolara sıçratabileceğini unutmamalı. Bu bariyer, eğimli trend çizgisiyle neredeyse çakıştığı için kilit bir alan. Bir önceki yerel zirve olan 0,0466 doların üzerinde daha yüksek bir tepe üreten müteakip bir ralli, düşüş tezini geçersiz kılacaktır. Bu gelişmeyle, altcoin fiyatının %7’lik bir ralli girişimiyle 0,050 dolar psikolojik seviyesini görmesi olası.

LTC fiyat tahmini: Muhtemelen daha fazla ağırlık kaybedecek!

Litecoin fiyatı, 3 Temmuz 2023 ile 17 Ağustos 2023 tarihleri arasında %51 düşerek 56 ila 115 dolar arasında değişen bir aralık oluşturdu. O zamandan beri LTC neredeyse hiç toparlanamadı. Ayrıca, büyük ölçüde orta noktanın altında 85 dolardan işlem gördü. Kama formasyonundan kopuşunun ardından altcoin fiyatı %13 düştü ve şu anda 64 dolardan işlem görüyor. LTC boğalarının eksikliği, muhtemelen altcoin’i 11 Eylül 2023 ve 3 Ocak’ta 57 dolarda ve 56 dolarlık düşük aralıkta oluşan eşit düşüklerin altında kalan likiditeyi hedeflemek için daha aşağı itecek.

Yukarıda belirtilen seviyenin süpürülmesi, akıllı paranın muhtemelen devreye gireceği yer olacak. Eğer Litecoin fiyatı 56 dolarlık düşük aralığın üzerinde toparlanır ve son önemli yükselişin üzerinde daha yüksek bir seviye oluşturursa, boğaların ortaya çıkışını teyit edecektir. Bu durumda, LTC’nin günlük direnç seviyesi olan 68 dolara doğru %23’lük bir ralli başlatması muhtemel. Bu seviyeyi aşması halinde Litecoin fiyatı haftalık direnç seviyesi olan 77 doları ve ardından aralığın orta noktası olan 85 doları yeniden test etmeye çalışabilir.

LTC 1 günlük grafik

Öte yandan, altcoin fiyatı 56 dolarlık düşük aralıkta reddedilirse, yükseliş tezi geçersiz olacaktır. Böyle bir durumda, LTC fiyatının düşmeye devam etmesi muhtemel. LTC’nin 10’luk bir düzeltmenin ardından 50 dolar psikolojik seviyesini görmesi mümkün.

TON fiyat tahmini: Altcoin için sırada ne var?

Toncoin (TON) fiyatı Ekim 2022’den bu yana 1,2 ila 2,7 dolar aralığında işlem görüyor. Aralığın hem direncini hem de desteğini iki kez test etti. Böylece, aralığın geçerliliğini teyit etti. TON fiyatı, 6-12 Kasım 2023 haftasında aralığın direncinden (kırmızı oklar) reddedildi ve sonrasında geriledi. Geçen hafta daha düşük bir tepe oluşturdu ve bu hafta keskin bir düşüş yaşadı. Bu da ayıların geri döndüğünü gösteriyor.

Bu arada, haftalık RSI, fiyat düşmeden önce düşüş eğilimi (kırmızı çizgiler) yarattı. Böylece, altcoin için daha fazla düşüş olasılığını destekledi. Düşüş devam ederse, TON fiyatının 1,2 dolardaki aralığın desteğini yeniden test etmesi olası. Bu rakam, mevcut fiyattan %40,45’lik bir düşüşe karşılık geliyor.

TON haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası senaryo, TON fiyatının yakın gelecekte düşeceğini gösteriyor. En yakın hedef 1,65 dolar. Buna ilaveten, altcoin fiyatının 1,2 dolara kadar düşme potansiyeli var. Bu düşüş görünümü, fiyatın günlük zaman diliminde 2,46 dolar ile son zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıkması durumunda geçersiz olacaktır.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x