Apple’dan Telefonları ‘Uyutan’ Sorun: iOS 17 Sonrası Bazı iPhone’ların Geceleri Kapandığı Ortaya Çıktı!

Bazı Apple kullanıcıları, sosyal medya platformlarında yaptıkları paylaşımda iOS 17’ye geçiş yapan iPhone modellerinin gece saatlerinde bir süreliğine kapalı kaldığını iddia ediyor.

Detaylar ?

Kaynak: https://www.reddit.com/r/ios/comments…

Birçok Apple kullanıcısının “keşke yüklemeseydim!” dediği iOS 17’nin iPhone’larda sebep olduğu ilginç sorunlara bir yenisi daha eklendi.

Yeni işletim sistemi, telefonlarda yaşanan aşırı ısınma, hızlı pil tüketimi ve Wi- Fi problemlerinin ardından bu kez de “kendiliğinden kapanma arızası” nedeniyle eleştiriliyor.

Reddit platformunda konu hakkında paylaşımlar yapan kullanıcılar, iPhone’larının iOS 17 güncellemesi sonrasında geceleyin kendisini kapattığını ve bir süre kapalı kaldıktan sonra tekrar açıldığını iddia ediyor.

Kullanıcıların gönderilerine göre, telefonların kapalı kalma süresi değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin bir kişinin iPhone modeli tam 4 saat boyunca kapalı kalırken, bir diğeri 2 saatlik bir sürenin ardından tekrar açılıyor.

Cihazların pil göstergesi grafiğinde açıkça ortaya çıkan sorunun nedeni ve tam olarak kaç iPhone’da yaşandığı henüz bilinmiyor.

Öte yandan, kendi kendine kapanma probleminin kullanıcıları oldukça olumsuz etkilediğini söyleyebiliriz. Öyle ki, pek çok kişi söz konusu sürpriz kapanıp açılmalar nedeniyle alarmlarının çalışmamasından şikayetçi.

Peki siz iOS 17 sonrasında ortaya çıkan bu ilginç sorun hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x