Rolex saatlerde düşüş trendi yeniden başladı… Uzmanlar nedenini açıkladı

Nil Göksu Urgancıoğlu’nun haberi

Arz ve talebin yeniden dengelenmesiyle Rolex fiyatları yeniden düşmeye başlıyor. Bloomberg Subdial Index’in verilerine göre, ikincil piyasada Rolex saatlerin fiyatları yılın bu dönemi, önceki yıllarda aynı zaman dilimine kıyasla daha hızlı düşüyor.

Endeks, ikinci el piyasada en çok işlem gören ilk 50 modeli kapsıyor. Son yayınlanan verilere göre endeks, Şubat 2022’deki zirve olan 60.000 $’dan yıl sonunda doğru 36.000 $’a kadar keskin bir düşüş gösterdi. Ve fiyatlar Haziran ayına kadar bu seviyede istikrar kazandı. Ancak yaz başından bu yana fiyatlar tekrar düşmeye başladı ve düşüş trendi, geçtiğimiz yıllara kıyaslandığında sürüyor.

GEÇEN YILA GÖRE YÜZDE 13 DÜŞÜŞ

Endeks şu sıralar 34.000 $ seviyesinde ve bu Haziran rakamına göre %6, geçen yılın aynı dönemine göre ise %13 düşüş demek. Endeks, en yüksek hacimde işlem gören saatlerden büyük ölçüde etkileniyor ve ağırlıklı olarak Rolex saatlere olan talepteki azalma endekse en büyük etki yapan ürün gamı.

Sektör uzmanları, Rolex fiyatları üzerindeki köpüğün piyasa dengelenmesiyle gitmesi nedeniyle memnun ancak soru, düşüşün devam edip etmeyeceği.Zira hem azalan talep hem de artması beklenen arz düşen fiyatları besliyor. Rolex, kovid durgunluğunun ardından pazara rekor sayıda yeni saat sunmaya hazırlanıyor. Perakendecilerin raporuna göre dördüncü çeyrekte arzda önemli bir artış görülmesi bekleniyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x